Digikey iot Studio Nedir?

Digi-Key Elektronik, Digikey iot Studio ™ adında yeni bir tasarım aracı sunuyor. Digikey iot Studio, geliştiricilerin ve sağlayıcıların IoT çözümleri oluşturması için kökten basit bir yol sağlamayı amaçlayan entegre bir geliştirme ortamıdır (IDE). Digikey iot Studio, herhangi bir kod yazmadan birkaç dakika içinde fikirden prototipe gitmenizi sağlar.
digikey iot studio

Digikey iot Studio Nedir?

Atmosphere IoT ile ortaklaşa geliştirilen yeni araç, sürükle ve bırak işlevleriyle birlikte sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahip. Sensörleri, işlemcileri ve diğer kütüphane elemanlarını tasarım paneline sürükleyerek, kullanıcının bağlantı kurmasına ve veri toplamaya başlamasına yardımcı olur. Ayrıca bu verileri mobil cihaza ya da bulut sistemine göndermesine olanak tanır. Digikey iot Studio ayrıca web ve mobil uygulama kodunun yanı sıra gömülü kodu da (firmware) üretir.

Digikey iot Stüdyo’nun ilk sürümü, Espressif’in ESP32 ve NXP’nin Rapid IoT Kitine sahip olacak ve üç ayda bir ilave tedarikçi platformu eklenecek.

Bilmeyenler için, ESP32 Wi-Fi ve Bluetooth özellikli düşük maliyetli, düşük güçlü bir sistemle çalışan bir mikrodenetleyicidir. Rapid IoT Kiti, Jiroskop, ivmeölçer, manyetometre, barometre, sıcaklık, hava kalitesi ve ortam ışığı dahil olmak üzere çeşitli entegre sensörlere sahip kapsamlı, güvenli bir kittir.

Digikey iot Studio’nun Yararları

Aracın diğer önemli faydaları şunlardır:

 #  Paylaşılabilir / özelleştirilebilir projeler için tasarımlar oluşturma ve ithalat / ihracat yeteneği
 #  Amazon Web Hizmetlerinin Kullanımı (AWS)
 #  Verilerin bir üçüncü taraf uygulamasına veya bulut platformuna entegrasyonu

 
Stratejik Program Geliştirme Direktörü – IoT, “Digikey iot Studio gibi bir tasarım aracı sunma hedefi, bir IoT çözümünün oluşturulmasından alan dağıtımına kusursuz bir yol sunmaktadır. Tasarımlarınızı bir sonraki seviyeye taşımak için Digi-Key’in dünyanın en büyük elektronik bileşen sistemine sahip olduğu için, IoT tasarımlarını her zamankinden daha hızlı ve kolay hale getirmeye yardımcı olmaya hazırız.” dedi.

Digikey iot Studio’yu incelemek için burada ki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz hemen alttaki Sosyal medya butonlarından arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Öneri veya eleştirilerinizi alttaki yorumlar bölümünden yapabilirsiniz. Elektroniktasarimlar.com ailesi olarak bir çok yeni içerik eklemeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeyi unutmayın. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Paylaşın, Herkes Faydalansın!

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir