En İyi SMD Dizgi Firmaları

Merhabalar, Bu yazımızda “En İyi Smd Dizgi Firmaları” hakkında açıklama yaptıktan sonra sizlere bu firmalar hakkında bilgi vereceğim. Keyifli okumalar dilerim.

Hızla gelişen teknolojinin temelini oluşturan devre ve kartlar, 21. Yüzyılda teknolojinin gelişimine yön veriyor. Mekanik ve dijital-yazılım temelinde birleşimi ve koordinasyonu sağlamakta olan elektronik kart sistemlerinde SMD dizgi çözümleri kullanılıyor. Etkin ve profesyonel çalışmalar dahilinde gerçekleştirilecek SMD dizgi çalışmaları günümüzde elektronik teknoloji gelişimi açısından çok önemli bir role sahiptir.

en iyi smd dizgi firmaları

En İyi SMD Dizgi Firmaları

Yüzey montaj elemanları olarak tanımlanan SMD, günümüzde tüm elektronik devre sistemlerinde etkin bir şekilde kullanılıyor. Daha düşük maliyetsiz olması, daha başarılı sonuçlar sağlaması ve aynı zamanda da daha seri uygulamaların gerçekleştirebilmesi nedeni ile günümüzde SMD dizgi uygulamaları, son derece yaygın şekilde kullanılmaktadır. Ancak projelerde ve çalışmalarda etkin ve kaliteli sonuçların alınabilmesi için mutlaka en iyi SMD dizgi firmaları ile çalışmaların gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Günümüzde yapay zekanın tartışılır duruma geldiği ve ön aşamaları ile hayatımızda yer aldığı bu dönemde elektroniğin nano teknoloji ile bir araya geldiği son derece etkin bir teknoloji gelişimi öngörüsü bulunuyor. Bu gelişim ise yalnızca elektronik devre sistemlerinde uygulama kapasiteleri ile doğru orantılıdır. Etkin sonuçların alınabilmesi için SMD dizgi uygulamalarının uygun kriterlere sahip olan ortamlarda gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Bu çerçevede de en iyi SMD dizgi firmaları ile çalışma gerçekleştirilmesi imkansızın, komplike ve zorlu çalışmaların ihtiyaçlarına yanıt verebilecek kapasitede bir elektronik devre uygulamasına yanıt alınabilmesi potansiyelinin oluşturulabilmesine yardımcı olur.

Bu sayede de projelerde çalışmaların çok daha seri ve çok daha etkin bir şekilde sürdürülebilmesi mümkün olur. Dijital teknolojinin mekanik yapıyla bir araya gelmesini sağlayacak etken olan elektronik devrelerde yeni yapılan keşifler, geliştirmeler için yanıt sunabilme potansiyeline sahip olması çok büyük bir önem taşımaktadır. Tam olarak yapılan proje ve çalışmalara göre uygun çalışmaları ortaya koyabilecek SMD dizgi firmalarıyla çalışma gerçekleştirilmesi doğru bir yaklaşım olacaktır.

Söz konusu detaylar çerçevesinde uygulanan proje, üretim ve çalışma için en uygun ve en iyi SMD dizgi firmaları belirleme noktasında belirli kriterler üzerinden hareket edilmesi çok önemlidir. İster kurumsal ister de bireysel kapsamda yürütülen çalışmalarda ihtiyaç duyulan SMD dizgi çalışmasına tam performanslı olarak yanıt vererek, istenen yapıyı oluşturabilecek SMD dizgi firmasının seçilmesini sağlayacak önemli ve net kriterler bulunmaktadır.

smd dizgi firmaları

SMD Dizgi Nedir?

Türkçe’ de ‘Yüzey Montaj Devre Elemanları’ şeklinde tanımlanmakta olan SMD dizgi, elektronik elemanların kart yüzeyine montajının gerçekleştirildiği yeni nesil bir sistemdir. Söz konusu SMD tekniği sayesinde gerçekleştirilen üretim fonksiyonelliğiyle yüzey montaj teknolojisi olarak kullanılmaktadır. Bacaklı elemanlara nazaran çok daha küçük boyutlarda imal edilme fonksiyonelliğini sağlamaktadır.

SMD Dizgi Nasıl Uygulanır?

SMD dizgi uygulamalarında bacaklı devre elemanları elektronik devre kartı üzerinde yer alan özel deliklere ‘lehim’ haznesine sokularak, lehimleme işlemine gerek olmadan doğrudan elemanların kart yüzeyine uygulaması tamamlanır.

Bu şekilde hem kalite, hem sağlamlık hem de hızlı uygulama açısından çok önemli bir avantaj elde edilebilir. Özellikle de bu şekilde daha küçük boyutlu çalışmaların ve üretimlerin gerçekleştirilebilmesi sayesinde her zaman teknolojik ürünlerde temel nokta olan daha pratik kullanılabilirlik yapısı bulunan küçük boyutların elde edilebilmesine yardımcı oluyor.

SMD Dizgi’de Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elemanların küçük boyutlu olarak üretilebiliyor olması sayesinde daha küçük alanlarda uygulamaların gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor. Aynı zamanda da diğer dizgi sistem ve tekniklerine göre en önemli farkı ise elektronik devre uygulamalarında seri uygulamaların gerçekleştirilebiliyor olmasıdır.

SMD dizgiler çok daha seri şekilde uygulamalarda bulunabildiğinden, monte işlemleri çok daha hızlı şekilde gerçekleştirilebiliyor. Böylelikle yüksek kapasiteli üretim aşamalarında ve süreçlerinde çok daha etkin sonuçların elde edilebilmesi mümkün oluyor. Proje ve üretim aşaması sürecinin önemli oranlarda kısaltılabilmesine yardımcı olan SMD dizgi çalışmalarına ilişkin olarak en iyi SMD dizgi firmaları belirlemesinde önemli bir kriterde oluşturmaktadır.

Dolayısıyla seri üretim ve daha küçük boyutlu elektronik devre tasarımı ihtiyaçlarında en iyi SMD dizgi firmaları ile çalışma gerçekleştirilebilir. Elektronik elemanların imalatında ve en iyi SMD dizgi firmaları tarafından yapılan çalışmalar sayesinde elektronik teknoloji alanında önemli bir gelişim ivmesi yakalandı. Teknolojik gelişimin büyük bir sürate ulaştığı günümüzde bacaklı olmayan elektronik elemanların, robot sistemi yardımıyla seri üretim kapasitesinde elektronik kart yüzeyine montajı gerçekleştirilebiliyor.

istanbul smd dizgi firmaları

SMD Dizgi Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teknolojik uygulamalar her zaman mevcut kapasiteler kadar bu kapasitelerin nasıl değerlendirildiği ile doğru orantılıdır. Yani günümüzde yapacağınız projelerinizde ya da üretim çalışmalarınızda ihtiyaç duyduğunuz elektronik kart devre montaj uygulamalarına etkin bir şekilde yanıt verebilen firmalar, en iyi SMD dizgi firmaları konumunda yer almaktadır. Robotik sistem avantajlarıyla SMD dizgi uygulamalarının gerçekleştirilebilmesi basit ve kolay bir hale gelmiş olsa da bu sistemlerin doğru şekilde kullanılması, tüketicinin yani sizin ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak sonuçların elde edilebilmesi açısından çok önemlidir.

Projeniz için en iyi SMD dizgi firmaları seçimi yapabilmek için özellikle istediğiniz boyutlarda, ihtiyaç duyduğunuz üretim hızında ve komplike ihtiyaçlarınıza en kaliteli yanıt verebilecek çalışmaları ortaya koyabilecek potansiyele sahip olması gerekir. Bu noktada dikkat edeceğiniz kriterler, alacağınız sonuçlar açısından çok önemlidir.

SMD Dizgi Firması Referans Bölümü

İyi ve etkin bir çalışma gerçekleştirebilmeniz için elektronik devre tasarımlarında firma referansları da belirleyici kriterlerden birisidir. Yani istediğiniz elektronik devre tasarımına ilişkin olarak sektör genelinde en iyi SMD dizgi firmaları mevcut durumdaki referanslarına göre seçilmelidir. Yani kurumsal hizmet yapısı çerçevesinde SMD dizgi firmasının daha önce gerçekleştirmiş olduğu çalışmalara ilişkin olarak oluşturduğu referans listesi doğru SMD dizgi firmasını seçebilmeniz açısından çok önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Temel olarak SMD dizgi imalat sürecinde robotik sistem yapısında çalışmalar gerçekleştirilmekte olunduğundan, manuel müdahale süreci söz konusu olmaz. Bu her ne kadar manuel müdahalelerin yaratabileceği hata risklerini ortadan kaldırıyor olsa da sistem düzenlemesinin doğru şekilde programlanması ve robotik sistemlerin çalışmalarının doğru şekilde istenilen elektronik devrenin üretilebilmesi için uygun şekilde planlaması gerektiğinden bu alandaki bilgi ve deneyim çok önemli bir etken konumunda bulunmaktadır.

SMD Dizgi Firması Personel Deneyimi

Temel çalışma prensibi çerçevesinde kontrolleri gerçekleştirilmiş ve onayı verilmiş olan yerleşim koordinatları sayesinde dizi programlamasının yapılması gerekir. Bu durumda uzman bir teknik profesyonellik gerektirmektedir. Bunula birlikte sayım ve kalite kontrollerinin yapılmasından sonra SMD dizgi imalatının başlatılması gerekmektedir. Bu gibi faktörler mutlaka profesyonel uzman teknikerliği bilgi ve deneyimine gereksinim duyulmasına neden olur. Bu şekilde modernize ve robotik bir uygulama süreci olsa da SMD dizgi uygulamalarında da işlem gerçekleştiren personellerin deneyimleri ve teknik bilgilerindeki uzmanlıkları kaliteli sonuç alınmasını doğrudan etkileyen faktörler olduğundan en iyi SMD dizgi firmaları ile çalışma gerçekleştirmeye dikkat etmelisiniz.

Bu gibi kriter ve etkenlere bağlı olarak en iyi SMD dizgi firmaları ile teknik profesyonelliğin ve kurumsal hizmet anlayışının oluşturacağı avantajlardan yararlanabileceğiniz son derece hızlı ve aynı zamanda da sorunsuz bir elektronik devre montaj ve imalat süreci başlatabilirsiniz.

Türkiye’ de son derece hızla gelişen bir sektör olması ile birlikte özellikle bu alanda yapılan devasa yatırımlar ile birlikte her kurum, kuruluş ya da proje organizasyonunun ihtiyaç duyduğu elektronik devre üretimiyle çalışmalarında dünya standartlarını yakalayabilmeleri sağlanabilmektedir.

En İyi Dizgi Firmaları Listesi

Bu liste İnternet ortamında yapılan yorumlar ve Mesleğim gereği edindiğim tecrübeler doğrultusunda oluşturulmuştur.

1-) OME Elektronik

ome elektronik

İçerisinde 6’dan çok SMD Dizgi hattı bulunan firmanın kapasite bilgileri,

SMD Dizgi : 350.000 Komponent / Saat

TH Dizgi : 50.000 Komponent / Saat ‘dir.

Ayrıca firmanın FR4 , CEM1 , Flexible , Ceramic , 26 Katman PCB çözümleri bulunmaktadır. Firmanın AR-GE Tasarımı ve Ürün geliştirme konusunda oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz firmalar arasında OME Elektronik listemde ilk sırayı alıyor.

Firmaya Burada ki siteden ve 0212 886 99 29 Numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Firma Adresi : Çakmaklı Mahallesi, Avrupa Otoyolu Hadımköy Bağlantısı, 34500 Büyükçekmece/İstanbul

2-) Özdisan Elektronik

özdisan firması
SMT ve THT toplam 350.000 adet / saat malzeme dizgi kapasitesine sahip firma aynı zamanda Elektronik Komponent Distribütörlüğü de yapmaktadır.

Firmaya Burada ki siteden ve (0216) 420 18 82 Numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Firma Adresi : DES Sanayi Sitesi 104 Sokak A07 Blok No 2, Yukarı Dudullu / Ümraniye, 34776

3-) EMS Elektronik

ems elektronik dizgi

Firmanın 2 adet SMD üretim hattı bulunmaktadır. Bu hatlarda PCB loader, magazin loader, NG-OK magazin unloader, tam otomatik Screen Printer,SPI, AOI, Pick and Place ve X-ray makinaları ile 9 zone’lu reflow lehimleme fırınları mevcuttur.

Firmaya Burada ki siteden ve (0216) 661 55 66 Numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Firma Adresi : Dudullu Organize Sanayi Bölgesi, 6832 Parsel Baraj Yolu, 2. Cad. No:7 Kat:1, 34776 Ümraniye/İstanbul

4-) İNOVASİS Elektronik

inovasis firması dizgi

Firma ürün tasarımından mekanik montaja ve ESD paketleme işlemine kadar bütün üretim işlerini yapmaktadır.

Firmaya Burada ki siteden ve 0533 238 46 59 Numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Firma Adresi : Serhat Mahallesi, 1360. Sk. No 12/2, 06378 Yenimahalle/Ankara

5-) MERİÇ PCB 

meriç pcb firması

Firmanın 2 otomatik makineden oluşan dizgi hattında, SMD dizgi gerçek kapasitesi 40.000 komponent/saat’tir. Opsiyonel olarak üretilen otomatik dizgi makinalarında 78cm*46cm ye kadar olan kartlara dizgi yapabilmektedir.

Firmaya Burada ki siteden ve (0216) 328 38 75 Numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Firma Adresi : Mehmet Akif Mahallesi, Tavukçuyolu Cd No:134, 34774 Dudullu Organize Sanayi Bölgesi/Ümraniye/İstanbul

6-) TEKNOTEL PCB 

 

Firma, her türlü elektronik kartın, SMD ve TH Dizgisi IPC-A-610 ve ISO 9001 standartlarına uygun şekilde prototip veya seri dizgisini yapabilmektedir. SMD dizgi kapasitesi 54.000 komponent/saat’tir. Ürünleriniz kurşunlu veya kurşunsuz prosese uygun olan 8 zone ısıtma 2 zone sogutma olmak üzere toplam 10 zone dan oluşan reflow fırınlarında ürünlere özel oluşturulan ısı profilleri ile takibi yapılır. Bu şekilde soğuk lehim, sararma, montaj sonrası oksidasyon ve çatlakların önüne geçmeyi hedeflemişlerdir.

Firmaya Burada ki siteden ve (0216) 472 8313 Numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Firma Adresi : Yeni Sahra Mahallesi, Mimar Sinan Cd. No:6, 34746 Ataşehir/İstanbul

 

Yazımızı beğendiyseniz hemen alttaki Sosyal medya butonlarından arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Öneri veya eleştirilerinizi alttaki yorumlar bölümünden yapabilirsiniz. Elektroniktasarımlar.com ailesi olarak bir çok yeni içerik eklemeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeyi unutmayın. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlginizi Çekebilir!!!


Paylaşın, Herkes Faydalansın!

15 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir