Sensirion LD20 Sensörü Özellikleri

Merhabalar, Bu yazımızda “Sensirion LD20” başlıklı yazı hakkında bilgi verdikten sonra Sensirion LD20 sensörünün özelliklerine değineceğiz. Keyifli okumalar…

 Sensirion LD20

Sensirion LD20 Sensörü

Sensirion LD20 adlı yeni bir dizi sensör duyurdu. Bu düşük maliyetli sensör, sabit hassasiyet ve 50 ms’den daha kısa sürede yanıt süresiyle 1000 ml / sa ila tek basamaklı ml / sa arasındaki saat aralığında mikro ve mililitrede Çift Yönlü Sıvı Akış hızlarını ölçebilir. Ayrıca, tıkanma, serbest akış veya hava kabarcıkları gibi genel hataları tespit edebilen dahili bir arıza tespit moduna sahiptir.

Sensirion LD20

Sensördeki sıvıyı itmek için kullanılan pompa Quantex’ten gelir ve sabit yer değiştirme prensibine dayandığından, hat basıncına, sıvı viskozitesine ve akış hızına karşı çok daha az hassastır.Hem sensör hem de pompanın kompaktlığı, düşük güç tüketimi ve maliyet etkinliği, ilaç dağıtım tedavisini aynı anda kontrol eden ve izleyen giyilebilir bir cihazın tasarımına izin verir.

Örneğin, sensör modüler ilaç dağıtım sistemine bağlantıyı bütünleştirmek ve güvenli ambulatuvar tedaviler için tedaviyi sürekli izlemek için giyilebilir bir ilaç dağıtım IoT platformunda kullanılabilir.

Sensirion LD20 Sensörün Özellikleri

 #  Akış Hızı: 1000 ml / sİ

 #  Çift yönlü Debi ölçümü

 #  Cevap Süresi: <50msMun

 #  Haberleşme: I2C protokolü

 #  Dahili gerçek zamanlı arıza tespiti

 #  Medya İzolasyonu: Sıvı, sensör çipinden izole edilmiştir.

 #  Pil uygulamaları için Düşük Güç tüketimi

Sensirion LD20 Kullanım Alanları

 #  Biyomedikal cihazlar

 #  İleri infüzyon tedavisi

 #  Giyilebilir ilaç dağıtım cihazları

 #  İdrar kateterleri

 #  Cerrahi Aletler

 #  Biyoreaktörler

Sensörün, 5 ila 7 Şubat tarihlerinde Anaheim’daki MD&M West’te bulunan bir göstericiyi kullanarak akıllı bir ilaç dağıtım platformu ile tanıtıldığı söyleniyor. Ayrıca daha fazla bilgi için resmi Sensirion web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sensirion LD20 Sensörü hakkında bilgi veren üretici videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz hemen alttaki Sosyal medya butonlarından arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Öneri veya eleştirilerinizi alttaki yorumlar bölümünden yapabilirsiniz. Elektroniktasarımlar.com ailesi olarak bir çok yeni içerik eklemeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeyi unutmayın. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Paylaşın, Herkes Faydalansın!

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir