Xiaomi Telefona Google Camera Nasıl Yüklenir?

Merhabalar, Bu yazımızda “Xiaomi telefona google camera nasıl yüklenir” konusu hakkında bilgi vereceğiz.

Google Kamera uygulamasın sadece Google Pixel akıllı telefonlarda kullanılabileceği bilgisi yanlıştır. Xiaomi akıllı telefonlar birkaç modelinde Google Kamera uygulamasını varsayılan olarak kabul eder ve destekler. Telefonun üreticisi olan Çinli Xiaomi amiral gemisi donanımlı akıllı telefonları ekonomik ve uygun ücretlerle piyasaya sürmüştür. Bu sayede kullanıcı kitlesini artırmıştır. Donanımı, ara yüzü bakımından çok iyi özelliklere sahip cihazlar kamera bakımından diğer cihazlara göre biraz geride kalmıştır. Son zamanlarda sanal dünyada kişilerin sayfalarına kaliteli fotoğraflar ve videolar çekip bu kareleri paylaşmak istemeleri yaygınlaşmış bir durumdur.

Xiaomi telefona google camera nasıl yüklenir

Xiaomi Telefona Google Camera Nasıl Yüklenir?

Fotoğraf kalitesini doğru orantılı olarak beğeni sayılarının da artması anlamına gelir. Ayrıca en güzel anıların ömür boyu yıpranmadan, bozulmadan ulaşılabilecek mesafe de olması bu anların tekrar tekrar yaşanmasına vesile olur ya da karşılaşılan kötü, yasak, olmaması gereken bir durumla karşılaşıldığında teknolojinin gelişmesiyle anbean net kayıt yapmak ilgili yerlere bu kayıtları ulaştırarak gerekli cezaların talebinin sağlanması faydalı bir davranıştır. Yüklenecek uygulama ile fotoğraf ve video kalitesini artırmak, diğer cihaz kalitelerine ulaşmak mümkün.

Uygulamanın kullanıcılar tarafından tercih edilmesini sağlayan özellik harika fotoğraf kareleri çekmeyi sağlayan portre modu ve HDR+ özelliği. Portre moduna sahip olmak için takip edilmesi ve uyulması gerekli birkaç adım bulunmakta. Sırasıyla ve acele etmeden yapılması gerekenleri bilerek hareket etmek gerek. Çünkü acele kafa karışıklığına sebep olur bu da cihazın bozulmasına ya da istenmeyen sorunlarla karşılaşılmasının yolunu açar. Takip edilecek adımlar google kamera uygulamasına erişimi hızlandırır.

Xiaomi Telefona Google Camera Yükleme Adımları Nelerdir?

Öncelikle telefonda muhakkak root ve TWRP yüklü olup olmadığı kontrol edilmeli. Telefon rootlu ve TWRP donanımlı değilse bile problem yok çünkü özellik cihaza yüklenebilir. Kamera kurulumu için öncelikle kamera 2apnin aktif edilmesi gerekli. 2API_TWRP. zip dosyasını indirilir. İnen dosya telefonun dahili depolama alanına atılır. Sonrasında telefonun güç tuşu ve ses açma tuşuna birlikte basılarak TWRP modu aktifleştirilir.

Beliren ekran daInstall kutucuğuna tıklanır ve telefona atılan 2API_ TWRP. zip dosyası seçilerek yüklenir. Gelecek ekranda ki Reboot seçeneğine tıklayarak cihaz yeniden başlatılır. Kamera 2apısı aktive edilince bir sonra ki adım olan google kamera kurulur. Xiaomi Mi 6 cihazı kullananlar Tolyan009 geliştirmeli kamera uygulamasını kullanabilir. Fakat yükleme sırasında hata kodu verilirse farklı geliştirici uygulamalar denemek faydalı olur. İndirilecek Tolyan009 sitesine girerek en güncel apk indirilebilir.

Hangi Xiaomi Modelleri Google Kamera Uygulamasını Destekler

Hangi Xiaomi Modelleri Google Kamera Uygulamasını Destekler

Günümüzde pek çok akıllı telefon sürümünde Google kamera apksı yayınlanmış olsa da bütün akıllı cihazlarda bu uygulamadan yararlanılması mümkün olmaz. Bunun sebebi farklı modele sahip akıllı telefonların yüklenecek uygulamanın kullanımı için gerekli olan kamera2 apı özelliğini destekleyecek donanıma sahip olmamasıdır. Fakat Xiaomi’nin Snapdragon 710 ve Snapdragon 845 işlemci sürümlü akıllı telefon modelleri varsayılan olarak Camera2 API desteğine sahip üretilmiştir.

Xiaomi’nin 2018 senesinde üretimini yapmaya başladığı amiral gemisi ve üst segment akıllı telefonla özellikli Xiaomi Mi Mix 2S, Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, Xiaomi Mi 8 SE, Xiaomi Pocophone F1 modelleri arasından tercih edilen herhangi bir cihaza Google Kamera uygulaması indirmek ve tüm özelliklerinden yararlanmak mümkün. Bu sayede istenilen kalite de video ve fotoğraf çekmek, her yerde, hoşunuza giden pozlar vermek, sevdiğiniz insanlarla bir arada çekilmiş fotoğraflara sahip olmak, tekrar tekrar harika geçirilen zamanları bir tıkla tekrar hissetmek zor olmayacak aksine hayata keyif katacaktır.

İlginizi Çekebilir!!!

Yazımızı beğendiyseniz hemen alttaki Sosyal medya butonlarından arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Öneri veya eleştirilerinizi alttaki yorumlar bölümünden yapabilirsiniz. Elektroniktasarimlar.com ailesi olarak bir çok yeni içerik eklemeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeyi unutmayın. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Paylaşın, Herkes Faydalansın!

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir